Ви тільки що зробили реставрацію ванни, відновили її епоксидною емаллю або рідким акрилом. Ваша ванна блискуча і красива. І виглядає як нова. Тепер виникає питання, як за нею доглядати. Як її мити так, щоб вона збереглася такою красивою якомога довше. Дамо вам кілька порад. Вони насправді не особливо відрізняються від звичайного догляду за заводською ванною. Якщо дотримуватися цих простих правил догляду за ванною, то нова ванна прослужить вам десятки років, а реставрована "вистоїть" свій повний термін експлуатації і навіть більше.
Бажано уникати миття ванни засобами, що містять кислоту або абразивні речовини! Ті, легендарні ванни, що робили ще при "Радах", які і до цього дня стоять у багатьох будинках. Їх встановлювали, як правило за рахунок держави і робили з тих міркувань, щоб пересічний споживач мився в ній якомога довше. І шар емалі у ванній робили дуже міцним і стійким до кислотних і абразивних засобів. Сучасні, дешеві ванни, роблять більше з комерційних інтересів. І розраховані на те, що їх будуть регулярно оновлювати.
Постарайтеся менше використовувати при митті ванни різноманітні вироби з дроту мочалки. Вони можуть подряпати емаль.
Мити ванну слід милом, засобами для миття посуду, пральними порошками або іншими засобами, що не містять кислоту або абразивні речовини, за допомогою м'якої щітки або ганчірки.
Після миття ванни, її потрібно насухо витерти! Щоб в той час, коли ванна не експлуатується, вона була сухою.
Під металеві тази, відра і т. п. краще стелить ганчірку або спеціальний силіконовий килимок.
По можливості виключити удари по поверхні твердими предметами (наприклад молоток, камінь, скло, керамічна плитка і т. п.), тому що це призводить до появи тріщин і відколів.